Atrakcje turystyczne Wrocławia

Redakcja

8 stycznia, 2024
Wrocław to obowiązkowe miejsce do odwiedzenia w Polsce. Jest to czwarte co do wielkości miasto w kraju i posiada niesamowitą mieszankę architektury gotyckiej, renesansowej, barokowej i secesyjnej. Oprócz tego, że jest domem dla jedynego zamku na tej liście najlepszych atrakcji turystycznych we Wrocławiu, to może pochwalić się również kilkoma innymi zabytkami i historycznymi miejscami. Jeśli planujesz wycieczkę do tego pięknego miasta, czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat najlepszych atrakcji.

Wrocław miasto atrakcji

Wrocławski Rynek Główny to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Na tym zabytkowym rynku znajduje się Pomnik Aleksandra Fredry. W pobliżu stoi największy kościół w mieście – kościół św. Elżbiety. Wrocławski ratusz to późnogotycki budynek, który niegdyś służył jako siedziba władz miejskich. Muzeum Architektury we Wrocławiu zawiera kolekcję rysunków architektonicznych, modeli i fotografii związanych z miastem. Politechnika Wrocławska jest czołową instytucją badawczą w Polsce.

Dlaczego warto przyjechać do Wrocławia – miasta kultury

Wrocław jest obowiązkowym punktem do zobaczenia dla każdego turysty w Polsce. Z jego kolorową mieszanką architektury, niesamowitą historią i bogatą kulturą, trudno jest przegapić to miasto. A najlepsze jest to, że Wrocław można łatwo odwiedzić jako jednodniową wycieczkę z innych okolicznych miast Polski, lub z zagranicy takich jak Berlin czy Praga. Mając tak wiele do zaoferowania, to miasto naprawdę jest klejnotem w Polsce! Nie czekaj więc dłużej. Zarezerwuj swój lot i hotel i odwiedź Wrocław tak szybko jak to możliwe!

Rynek we Wrocławiu

Wrocławski rynek to jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście. Działa jako rynek od ponad 150 lat i jest pełen handlu, biznesu i turystów. Wrocławski rynek zawsze odgrywał kluczową rolę w gospodarce, kulturze i turystyce miasta. Ponadto jest częścią polskiego dziedzictwa kulturowego od 1992 roku, kiedy to znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Na rynku odbywa się Rynek Staromiejski – jeden z najsłynniejszych i największych w Polsce jarmarków bożonarodzeniowych.

Katedra we Wrocławiu

Katedra we Wrocławiu, czyli Katedra św. Jana Chrzciciela to jeden z największych i najstarszych kościołów w Polsce! Znajduje się na Ostrowie Tumskim – historycznym miejscu, które jest najstarszą zasiedloną częścią tego 1000-letniego miasta! Ta katedra została niedawno odnowiona i ponownie otwarta jako miejsce turystyczne. Tak wspaniałe dzieło ze 100-metrowymi wieżami trzeba było udostępnić turystom. Odwiedzający mogą obejść całą katedrę, zrobić kilka zdjęć i cieszyć się pięknem i cudownością tego wszystkiego bez konieczności płacenia wstępu, który jest całkowicie darmowy. Płatny wstęp obowiązuje jedynie do kaplic za prezbiterium oraz wjazd na wieżę. Kiedy odbywa się msza, zwiedzanie jest niemożliwe.

Polecane: