Dowiedz się więcej o zawodach Nordic Walking i dlaczego warto wziąć w nich udział?

Redakcja

6 stycznia, 2024
Nordic walking to rodzaj zajęć fitness, który polega na chodzeniu przy jednoczesnym wykonywaniu innych określonych czynności. Wywodzi się z Finlandii i Szwecji, gdzie ludzie chodzą z kijami lub kijkami, aby poprawić równowagę i siłę. W ostatnich latach zyskał popularność wśród aktywnych dorosłych i entuzjastów fitnessu jako sposób na intensywny trening bez obciążania kolan, jak w przypadku biegania. W rzeczywistości wielu miłośników nordic walkingu twierdzi, że aktywność ta przynosi nawet więcej korzyści niż zwykłe chodzenie, ponieważ wzmacnia mięśnie górnej części ciała, brzucha i pleców. Zobacz więcej

Ćwiczenia w zawodach nordic walking na wszystkie pory roku

Nordic walking to świetny sport, którym można się cieszyć przez cały rok. Jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, poziomów sprawności i może być wykonywany w pomieszczeniach lub na zewnątrz. Dodatkowo jeśli nie przeszkadząja ci warunki atmosferyczne na zewnątrz, nordic walking to sport który można uprawiac we wszystkie pory roku. Niezależnie czy pada śnieg czy świeci słońce, wystrczy odpowiednia kurtka lub inne okrycie aby cieszyć się aktywną formą chodzenia.

Przygotowania oraz zawody nordic walking spalają tłuszcz

Jeśli jesteś początkujący, spróbuj wybrać się na godzinny spacer w umiarkowanym tempie. W miarę postępów, spróbuj dodać ćwiczenia nordic walking do swojego treningu. Pomoże Ci to spalić więcej tłuszczu i zobaczyć lepsze wyniki. Jeśli chodzisz już od jakiegoś czasu, dodanie kilku ćwiczeń nordic walking pomoże Ci spalić więcej tłuszczu i sprawi, że Twój trening będzie bardziej efektywny. Możesz spróbować wykonać różne ćwiczenia nordic walking, takie jak:
  • wymachy nogą przód – tył
  • wymachy nogą bok
  • squaty
  • okrężne ruchy bioder
  • skłony
  • pajacyki
Możesz również spróbować dodać chodzenie z nachyleniem lub wędrówki na nierównej nawierzchni, żeby podnieść poprzeczkę swoich marszy. Dzięki temu Twój trening będzie bardziej intensywny, co pomoże Ci spalić więcej tłuszczu. Upewnij się, że zwiększasz tempo chodzenia i unikasz chodzenia w wolnym tempie.

Słowa końcowe: Korzyści z rywalizacji i dlaczego powinieneś jej spróbować

Zawody nordic walking to świetny sposób na utrzymanie kondycji, stawianie sobie wyzwań, poznawanie podobnie myślących ludzi i cieszenie się odrobiną przyjaznej rywalizacji. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny sportowej, ale nie wiesz, od czego zacząć, nordic walking jest świetną opcją. Jest niedrogi, przyjazny dla początkujących, przyjemny i dostępny. Udział w zawodach to świetny sposób na utrzymanie motywacji i sprawdzenie, jak daleko można się posunąć. Jest to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i nawiązanie przyjaźni podczas korzystania z zabawnego i wymagającego zajęcia razem.

Polecane: